Študentský parlament

Autor: Martin Všelko | 5.1.2014 o 9:30 | (upravené 5.1.2014 o 9:35) Karma článku: 3,16 | Prečítané:  442x

Študentský parlament je jedna z najčastejších foriem participácie mládeže na živote v meste a poradným orgánom primátora. Hlavnou úlohou Študentského parlamentu je  neustále sledovať potreby a záujmy mladých ľudí, porovnávať ich so skutočnými možnosťami na ich realizáciu a napomáhať vytváraniu podmienok na riešenie tak, aby možností na využívanie voľného času v meste bolo dostatok. Jeho ďalšou úlohou je presadzovať zmeny tým, že vytvára cestu vzájomnej komunikácie medzi mládežou a predstaviteľmi mesta.

Členovia mládežníckych organizácii, sú ľudia ktorým záleží na tom, čo sa  v ich okolí deje a majú snahu to zmeniť k lepšiemu. Chcú medzi mladými šíriť osvetu, učiť ich dobrovoľníctvu a starostlivosti o životné prostredie, stavať mosty medzi generáciami a pomôcť študentom  žiť  plnohodnotnejší a zaujímavejší život.

Osobne som bol predsedom Študentského parlamentu mesta Považská Bystrica viac ako dva roky a následne som sa stal čestným členom. Bol som obklopený skupinou výnimočných mladých ľudí snažiacich sa oživiť mimoškolské aktivity v našom regióne. Zorganizovali sme mnoho podujatí a nadviazali spoluprácu s príbuznými organizáciami. Naše aktivity sa sústredili na environmentálne problémy v regióne, na pomoc starším a, keďže sme boli skupina “mladých pre mladých“, rozhodne nemohli chýbať rôzne zábavné akcie.

Bol som veľmi milo prekvapený s akou podporou vedenia mesta a stredných škôl sme sa stretli. Spoločne sa nám podarilo zrealizovať niekoľko úspešných akcií akými boli Očistenie prístupových ciest na hrad, Deň fontán, Deň študentstva, Majáles či výučba dôchodcov počítačovým technológiám, atď.

Samozrejme s narastajúcou popularitou pribúdalo aj niekoľko nepríjemností či negatívnych ohlasov na naše aktivity. Nikto na svete nie je neomylný ani  mladí ľudia, ktorým sa ešte len buduje osobnosť. Po každej aktivite sa treba zamyslieť čo bolo dobré a čo bolo treba  spraviť inak, proste nájsť plusy a mínusy a hlavne sa vyvarovať opakovaným chybám.

Veľa mojich priateľov a známych sa ma často pýtalo, či pôsobenie v Študentskom parlamente  nie je len strata času. Vždy som tvrdil, že nie. Pôsobenie v Študentskom parlamente  mi dalo mnoho cenných skúseností, umožnilo osobne a kreatívne sa rozvíjať, sebarealizovať sa, získal som nových priateľov, využíval som svoj voľný čas naplno a v neposlednom rade som si užil množstvo zábavy.  Môj život sa od základu zmenil, samozrejme v pozitívnom smere. Každému mladému človeku by som takúto životnú skúsenosť doprial.

 

Veľmi ma teší, že na Slovensku pribúdajú podobné organizácie, predsa len sú aj mladí ľudia ktorým na tom našom prekrásnom kusu rodnej hrudy záleží a snaží sa ho zmeniť k lepšiemu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?